Duben 2009

Angel and Dark

29. dubna 2009 v 12:02 | Anicka |  Anime a Manga
Tak tady mate jeden z mich nejoblibenejsich typu mangy....:

CUTE ^.^


a ted thohle je hodne podobne toho nazacatku jemze ma toho kralicka..^.^

Od tud jsou trochu jine typy obrazk=DDD:
Manga neko girls^.^

26. dubna 2009 v 17:29 | Ancka |  Anime a Manga
AHOJKY!!Mam tu neko (cat...kocka)girls!!!

krasny!>.<
vim ze to neni manga ale bylo to tak..KAWAII!^.^

Clannad After Story

13. dubna 2009 v 12:36 | Anicka |  Anime a Manga

Clannad

13. dubna 2009 v 12:26 | Anicka |  Anime a Manga

Tomoya Okazaki je student 3. ročníku střední školy, který nebere školu moc vážně. Vždy chodí
pozdě do školy a ostatní spolužáci ho vidí jen jako delikventa. Není ani potřeba říkat, že nemá hodně blízkých přátel.

Tomoyovi je to docela jedno - až do dne, kdy se potká s dívkou, Nagisou Furukawa, která je na této škole zanechána bez přátel, protože každého, koho znala už odmaturoval. Co je to za nemotoru si zpočátku Tomoya pomyslí. Jenomže ji nemůže nechat osamotě a zatímco Nagise pomáhá, potká pár dalších dívek ze školy. I když se o ně zpočátku moc nestará, brzo jim otevře své srdce a vzájemně se lépe poznají.

Rosario+Vampire Capu2

12. dubna 2009 v 18:37 | Anicka |  Anime a Manga

Air

12. dubna 2009 v 18:25 | Anicka
Yukito Kunisaki hledá dívku s křídly, která létá v oblacích, jak je zmíněno v jedné pohádce. Během cesty se usadí v jednom městečku, kde si chce vydělat nějaké peníze. Tam potká zvláštní dívku Misuzu. Ta se s ním hned zpřátelí a přesvědčí ho, aby zůstal. Zůstane a pokračuje dál v hledání okřídlené dívky. :)

Rosario+Vampire

12. dubna 2009 v 18:03 | Anicka |  Anime a Manga
Náš příběh začíná Příjezdem mladého studenta Aono Tsukuneho do nové střední školy. Život se mu změní si říká sem na střední jenže je tu problém a ten ta škola je tak trochu divná. Zastávka u krvavého jezera. Cesta do školy přes hřbitov a jako vrchol učitelka má ocásek a je nejspíše proměnou kočky. Ne píšu správně Aono se dostal na monsterskou střední kde je lidem přísní stup zakázán. To jediné co ho ale drží na téhle škole je krásná a opravdu okouzlující Akashiya Moka. Ta bohužel není člověk ale nejsilnější upír svázán křížem (Rozario). Tajně miluje Tsukuneho největší tajemství a to že má lidskou krev a tak dobrou ;-)

Byli jste tu?

12. dubna 2009 v 17:06 | Anicka |  Anime a Manga
Click

Kannazuki no miko

12. dubna 2009 v 17:01 | Anicka |  Anime a Manga
Někde v Japonsku se nalézá malé městěčko, obklopené přírodou.. V tomto městě se nalézá nádherná škola Otobashi Gakuen, která má za úkol přiblížit děti přírodě...

Tento příběh začíná dívka Kurusugawa Himeko, která je obyčejná studentka na této škole. Se svými kamarády Himekawa Chikane a Oogami Shouma prožívá pestré a zábavné školní dny. Chikane je jediná dcera vznešené rodiny.. vyniká jak v učení, tak i ve sportech a je také velice laskavá a pěkná, což ji dělá velice oblíbenou mezi studenty.. Oogami Souma je kamarád Himeky už od dětství.. má sice problémy vyjádřit přímo své pocity, ale i tak je velice upřímný..

Když Himeko slaví šestnácté narozeniny, černý měsíc zakryje slunce a Orochi přicházejí zničit celý svět.. Ale proč si jen vybrali Himeko...?
Manga

12. dubna 2009 v 16:25 | Anicka |  Anime a Manga
Co je to manga a anime?

Povíme si něco o japonském komixu (manga) a jeho animované filmové verzi (anime). Pokud tu mluvím o animovaných filmech, NEMÁM na mysli pohádky pro děti, neboť většina děl z tohoto žánru pohádkou zdaleka není. Čímž ovšem nechci tvrdit, že se mezi stovkami filmů s seriálů nějaké to dílko pro malé děti nenajde (příkladem by třeba mohla být japonská verze pohádek bratří Grimmů, které před nedávnem běžely i u nás).Takže dosvačit, sednout, pustíme se do výkladu


Jak rozeznat anime a mangu (dále už jen manga styl) od jiných kreslených filmů a komixů? To, co na první pohled tento styl odlišuje, je typický způsob kresby a design postav. Postavám dominují výrazné, nádherně detailně prokreslené oči, ve kterých se promítá většina emocí. Jak známo: oko, do duše okno. Ovšem manga autoři to vzali někdy až příliš doslova a oči mohou zabírat třeba téměř celou horní polovinu obličeje. Pro ještě větší zvýraznění očí bývají ostatní části tváře vykresleny poněkud méně výrazně a zvláště ústa pak bývají malá. Většinou. To ovšem záleží pouze na tvůrci, takže se na jedné straně můžeme setkat s přehnaně roztomilými dívenkami s obrovskýma nevinnýma očima (například seriál Card Captor Sakura) a na straně druhé s postavami velice realistickými (třeba Blood the Last Vampire nebo Ghost in the Shell). Povšimla jsem si i jedné drobné zvláštnosti - téměř vždy chybí vykreslení horního rtu, ten bývá jen naznačen lehce zvlněnou linkou úst. Vzhled postav samozřejmě závisí na žánru, protože co snese komedie, by bylo nevhodné třeba u hororu.


Dalším vizuálním prvkem bývají fyzické proporce (ovšem i tady výjimka potvrzuje pravidlo). Dívky (a často i muži) mívají extrémně dlouhé nohy a obvod pasu obvykle menší než obvod hlavy. Ruce bývají štíhlé s dlouhými úzkými prsty, klouby i svalstvo bývá detailně prokresleno. Vlasy jsou epizodkou samy o sobě, často se vyskytují všemožně pestré barvy (černé, šedé, modré, zelené, růžové...), o účesech ani nemluvě. Nutno ovšem uznat, že vše bývá natolik vyváženo, že estetický dojem zpravidla vysoce převyšuje americký způsob animace.To bylo na pohled první, teď se zavrtáme hlouběji. Další důležitou věcí, kterou se manga zásadně liší, je příběh, atmosféra a vůbec filosofie díla. Nyní nechám stranou filmy, vyrobené podle bojových her a těch málo bezduchých výjimek, které se - jako ve všech žánrech - vyskytují i mezi anime. Budeme tedy mluvit o skutečně kvalitních dílcích. Většina z nich má hlubší poselství, které začne vyplouvat na povrch až po několika dílech (nebo u mang sešitech). A nemyslím tím Disneyovská klišé typu "buďte na sebe hodní, mějte se rádi, neubližujte kytičkám a zvířátkům" a podobně. Manga bývá občas zatraceně krutá, třebaže povětšinou končívá víceméně dobře. Děj se často jeví jednoduchý, stává se složitějším a složitějším, obsahuje množství zvratů a bývá proto nepředvídatelný. Jednotlivé kousky skládačky vyplouvají postupně na povrch a až teprve s posledním střípkem v posledním dílu divák vše plně pochopí (nebo by přinejmenším měl pochopit). Záporné postavy mívají pro své činy racionální důvody a nesetkáme se s typy, kteří by byli zlí jen proto, že jsou zlí (ovšem psychopatické a duševně nemocné charaktery, to už je zas něco jiného). Ne všechny postavy jsou takové, jaké se na první pohled jeví být a s postupem času se vyvíjí. V anime/manze se střídá pestrá škála personalit - naivními dívenkami počínaje a záporáky s temnou a bolestivou minulostí konče. Dost často se objevují různé formy psychopatie, ale to už bych vrtala příliš hluboko a nemyslím, že by to bylo nutné. Posledním důležitým prvkem je humor, který je u mangy poněkud "zvláštní". Stejně tak vyjádření některého chování postav - například v komediích sebou postava při šoku obvykle praští na podlahu a dělá trhavé pohyby nebo celá zbělá, popřípadě zkamení - ale jednotlivé variace "podivného" chování by vydaly na celý další článek.
Anime


Veškerá díla by se dala rozdělit do několika skupin tak, jak je rozdělila americká cenzura podle věku diváků. První skupinu tvoří filmy pro děti - roztomilé, které ale nejdou příliš do hloubky, tudíž jsou nenáročné na sledování. Kresba i příběh bývají jednoduché, dělané spíše na efekt než na přemýšlení. Ale co by člověk mohl chtít od skutečně malých dětí, že? Jako příklad bych uvedla starší seriály jako DoReMi (zaměřené na SKUTEČNĚ MALÉ děti), Pokémon (to je snad jasné), Digimon (variace na Pokémon) nebo třeba již zmíněné Pohádky bratří Grimmů.


Další skupinou bývají filmy do čtrnácti let. Zde se už objevuje hlubší myšlenka, ale přesto se tvůrci vyhýbají přílišnému násilí a sexuálním či i jen erotickým scénám, dokonce i jen nepatrným narážkám. Ráda bych uvedla nějaký příklad, ale bohužel mě zrovna nic nenapadá.

Pak už by to byla skupinka dílek pro cílovou skupinu od patnácti do osmnácti let (pokud se nejedná o hentai tak i nad 18 let). Bývají myšlenkově velice propracovaná, složitá s vedlejšími zápletkami, obraty v ději a hlubší filosofií. Dost často tu narážíme na takzvaný "ecchi humor", jinými slovy - sexuální narážky, scénky s erotickým podtextem, prostě humor lehce zvrhlý. Ovšem s otevřeným sexem se zde nesetkáme - jinými slovy, mohou se objevit erotické scény, ale nečekejte nějakou pornografii. Do této skupinky patří většina anime a mangy, komediemi počínaje, horory a thrillery konče.
Mírnou, romantickou verzí yaoi je shounen-ai, u yuri shoujo-ai. V obou případech jde taktéž o homosexuální vztahy, ovšem bez otevřeného sexu.


Mezi skutečně kvalitní díla z tohoto žánru patří Gravitation (shounen-ai), Ai No Kusabi (yaoi), film k seriálu Utena (shoujo-ai).
Další žánr zaměřený na dívčí publikum je shoujo (tentokrát bez -ai). Jak ho poznat? Hlavními postavami bývají zpravidla dívky, postavy jsou velice propracované po psychologické stránce a vždy víme, proč postava dělá to, co dělá. Často je zde skloubena komedie s dramatem, kdy obojí má v ději své nezaměnitelné místo. Postavy procházejí vývojem a vytrpí si své. Oblíbeným zpestřením děje bývají milostné trojúhelníky. Excelentními shoujo anime jsou díla od Yuu Watase, například Fushigi Yuugi nebo Ayashi no Ceres, dále pak třeba Blue Seed, Oh My Goddes a Hana Yori Dango.


Mahou-shoujo bývá označováno jako "magical-girls". Prostě se točí kolem dívek s kouzelnou mocí. Obvykle je plné opakujících se sekvencí (proměny, kouzla) a točí se kolem nepřátel útočících na zemi/město a skupiny bojovnic, které je musí porazit. Ač to takto řečeno zní poněkud plytce, v těchto seriálech není zničení nepřítele tím nejdůležitějším. Naopak, z bojů se pro diváka časem stane rutina a zajímavějším se stávají postranní příběhy. Příkladem mohou být seriály Sailor Moon, Magic Knights Rayearth, Kamikadze Kaitou Jeanne či Wedding Peach.
Opakem shoujo anime je shounen anime. Shounen je určeno pro chlapce, hlavním hrdinou tedy bývá chlapec. Děj se často točí kolem "normálních" trablů dospívajících mladíků, občas mají i nějaký ten romantický zádrhel. Perfektním příkladem tohoto žánru jsou seriály Love Hina, Ranma 1/2 a DNA^2. Postavy sportovního shounen anime by se stručně daly popsat "není důležité, proč to dělají - důležité je, že to dělají". Jak už název naznačuje, tyto filmy a seriály se točí kolem nějakého sportovního odvětví, často fotbalu.
Mimo tyto hlavní proudy se objevuje ještě několik vedlejších, neméně silných. Každý z těchto proudů mívá svého zástupce mezi jednotlivými žánry: komedie, romance, horrory, thrillery, cyberpunk, fantasy, pseudofantasy, historické či ekologicky zaměřené filmy a mnoho dalších. Jejich vyjmenováváním bych strávila mládí. Nezapomenutelným autorem je také H. Miyazaki, tvořící se studiem Ghibli, jehož díla jsou však velice špatně zařaditelná do některého z pomyslných šuplíčků. Mezi velice známá a oblíbená díla patří fantasy komedie Slayers, thriller Perfect Blue, temný fantasy horror X/1995, cyberpunkový film Ghost in the Shell, klasická fantasy Berserk, postkatastrofický seriál Neon Genesis Evangelion a další.


MangaManga vychází v podobě několika set stránkových komixových knih, zpravidla černobílých. Platí pro ni téměř totéž, co o anime. Také existuje mnoho žánrů (viz žánry anime), zaměřených na různé skupiny čtenářů, také má svá věková omezení. Většina anime seriálů/filmů vyjde nejprve jako manga a podle úspěchu je dříve či později zfilmována, přesto však existují desítky, možná stovky mang, které vyšly pouze v papírové podobě. Vzhledem k délce některých sérií mang, nebývají zfilmované verze přesné a mnoho z původního děje se vypouští. Například manga Angel Sanctuary má jednadvacet knih, ale stejnojmenné cca dvouhodinové anime je pouze třídílný "nástin začátku děje".

Kresba je obdobná jako u anime (což je logické, uvědomíme-li si, že manga anime předcházela), platí pro ni i stejná pravidla u designu postav. Celé provedení se zásadně liší od amerických či evropských komixů, ať už stylem kresby s často zjednodušenými pozadími (ne vždy), či vyjadřováním emocí postav a způsobem rozvržení jednotlivých "okýnek" komixu, která se často prolínají, jsou nestejně velká, občas nejsou ani ohraničená.Mezi slavné autorky mangy patří Yuu Watase (např. Fushigi Yuugi, Ayashi no Ceres), Rumiko Takahashi (např. Inu Yasha, Mermaid Saga, Maison Ikkoku), z autorů je nutno uvést M. Shirowa (Ghost in the Shell) nebo H. Miyazakiho (např. Naushika, Laputa, Mononoke Hime) a mnoho dalších.
A závěrem? Na anime a mangu je možno mít jen dva názory. Buď je po shlédnutí prvního dílka budete milovat, nebo nenávidět. A věřte mi, tak to skutečně funguje. Ve světě jsou oba tábory vyrovnané a na širých planinách Internetu spolu příznivci a odpůrci válčí již celé dlouhé roky. Skalní příznivci anime/mangy si říkají otaku (v japonštině to znamená blázen, šílenec), jsou značně militantní a fanatičností si nezadají se samotnými Trekkies. Upřímně řečeno, i já se považuji za otaku a jsem na to patřičně hrdá, takže zajímá-li vás tento žánr, stačí mě kontaktovat a já ráda poradím a pomůžu.
Shugo Chara

12. dubna 2009 v 14:19 | Anicka |  Anime a Manga
Amu je ve škole obdivovaná dívka,a ostatní se jí i trochu bojí.A tak jednoho dne,než usme,se pomodlí,aby to všechno skončilo,aby ji všichni brali jako normální dívku,což ve skutečnosti ona je.Druhý den ráno se probudí a vedle ní jsou tři vajíčka-modré,červené a zelené.A vajíčka obsahují to poslední,co by Amu čekala-Její malé ochrané víly,kterým se říká Guardian Chara.Dál se na to juknete sami.Postavy:


Jméno: Ikuto Tsukiyomi
Výška: 170 cm
Narozeniny: 1.prosince
Typ krve: AB
Guardian Chara: Yoru

Info: Je na straně zla, ale občas se tak nechová. Když je Amu v nebezpečí, vždycky jí pomůže.:) Když se spojí s Yoru má kočičí uši a ocásek. Umí se proměnit jako Amu, což nedokáže každý. Rád v noci, když je sám, hraje na housle a opravdu krásně. Pracuje vždycky sám.
Tak tohle je jeho Guardian Chara.Jméno: Amu Hinamori
Hodnost: Joker
Výška: 152cm
Narozeniny: 24.listopadu
Typ krve: O
Guardian Chara: Ran, Miki, Suu, Dia


Info: (Hlavní postava) Amu chodí na základní školu Seiyo, všichni si myslí, že je chladná, ale opak je pravdou. Je stydlivá dívka, ale to nikdy nedává na jevo, protože si myslí, že by jí druzí za to odsuzovali. Chtěla by se s někým kamarádit, ale jaksi jí to nejde. Je "mírně" zamilovaná do Tadase, ale Ikuto jí také nechává v rozpacích, když ho uvidí. Nejraději nosí punk styl. Sama v sobě se nevyzná a proto má na pomoc svoje malé pomocnice. Amu je jediná, která má tři opatrovníky.:)
JEJI GUARDIAN CHARY:


Dia ♦
Jméno: Dia ♦
Charakter: zpěvačka
Barva: žlutáSuu♣
Jméno: Suu♣
Charakter: kuchařka, přátelská
Barva: zelenáMiki ♠
Jméno: Miki ♠

Charakter: umělkyně, tichá
Barva: modráRan ♥


Jméno: Ran ♥
Charakter: sportovní, hyperaktivní, bláznivá

Barva: růžová

A ted zpatky k postav:
Nadeshiko Fujisaki
Jméno: Nadeshiko Fujisaki
Hodnost: Queen
Výška: 165cm
Narozeniny: 4.června
Typ krve: AB
Guardian Chara: Temari
Kukai Souma
Jméno: Kukai Souma
Výška: 168 cm
Hodnost: Jack
Narozeniny: 17.srpna
Typ krve: A
Guardian Chara: Daichi
Rima MashiroJméno: Rima Mashiro
Výška: 147cm
Hodnost: nová Queen
Narozeniny: 15.srpna
Typ krve: ???
Guardian Chara: Kusu Kusu
Kairi Sanjou
Jméno:Kairi Sanjou
Hodnost: nový Jack
Výška: 163cm
Narozeniny: ???
Typ krve: ???
Guardian Chara: Musashi

Info: Do skupiny ochránců se dostal stejně jako Rima. Jeho G. Charakter je Musashi. On, ačkoliv se to nezdá je o dva roky mladší než Amu. Jemu se Amu líbí. Nosí brýle a má zelené vlasy. Je bratrem Yukari a ona ho pověřila úkolem, zjistit vše o Amu.
Jméno: Tadase Hotori
Hodnost: King
Výška: 155cm
Narozeniny: 29.března
Typ krve: B
Guardian Chara: Kiseki


Info: Všichni na škole ho zbožňují, je velmi oblíbený a milý. Když se mu řekne Princ jeho character changes Kiseki se do něj převtělí a chová se bláznivě. On se zamiloval do přeměny Amu, do Ran→Amulet Heart.
Když se spojí s Kiseki má na hlavě zlatou korunku a královské žezlo
Jméno: Utau Hoshina (opravdové jméno Utau Tsukiyomi)
Výška: 170cm
Narozeniny: 9.listopadu
Typ krve: A
Guardian Chara: Iru, Eru

Info: Její opravdové jméno je Utau Tsukiyomi, ona je totiž Ikutova sestra, ale to ví jenom ona a Ikuta. Je známá zpěvačka, což je zajímavá kombinace. Je velmi závislá na svém starším bratrovi Ikutovi. On se, ale oni vůbec nezajímá a hledí si svého. To si ale Utau nepřipouští a udělala by pro něj cokoli. Když se spojí s Iru má obleček jako vampír. Její styl je gotika.

Elfen Lied

12. dubna 2009 v 13:21 | Anicka |  Anime a Manga
Všechno začíná v jedné výzkumné laboratoři, odkud právě prchá jeden z objektů, dívka Lucy. Lucy je diclonius, další vývojový stupeň člověka. Od normálního člověka se odlišuje barvou vlasů a očí, ale hlavně dvěma kostěnými výrůstky na lebce. A právě tyto výrůstky dávají dicloniům velkou sílu, řídí jimi vektory, dlouhé neviditelné ruce. Těmito vektory mouhou dělat stejné věci jako normálníma rukama, ale také s nimi mohou výborně zabíjet, jak předvedla Lucy právě v prvním díle, kde zlikvidovala ostrahu téměř celého objektu a jednu sekretářku. Lucy se nakonec podaří uprchnout, je při tom však střelena do hlavy a padá do moře. Dal se na to juknete sami.
Welcome to my blog

12. dubna 2009 v 13:01 | Anicka
Vítám vás na můj blog!!

Toto je muj nový blog .A doufám že se vám bude líbit .Tento blog bude nejvíc souviset s anime , manga a o japonsku ale budou tam i jiné tématy=DD